fbpx

Polerowanie – korekta lakieru

Korekta lakieru to regeneracja powłoki lakierniczej poprzez wieloetapowe polerowanie lakieru dobranym odpowiednio systemem past polerskich. To usługa, której jakość wykonania najbardziej świadczy o każdym studiu detailingowym – a tym samym odróżnia jedno studio od drugiego. Od metody przeprowadzonej korekty zależy późniejszy, finalny wygląd całego samochodu. Proces ten ma także największy wpływ na to jaki efekt uzyskamy po aplikacji permanentnej powłoki ochronnej.

Nowoczesne, detailingowe podejście do „polerowania” znacznie różni się od znanej przez lata usługi, oferowanej zazwyczaj przez warsztaty lakiernicze. Są to usługi wykonywane archaiczną już technologią, gdzie po upływie 3-4 godzin (które w procesie detailingu wystarczają zaledwie na oczyszczenie i przygotowanie lakieru do całego procesu korekty), otrzymujemy pojazd z lakierem po jedno stopniowej korekcie bardzo agresywną pastą, który następnie w wielu warsztatach jest woskowany i … auto się świeci, więc jest gotowe do odbioru przez Klienta. Niestety po kilku myciach (i wypłukaniu wypełniaczy past, wosków), przy dobrym oświetleniu (w słońcu lub pod mocnym halogenem) ukazuje nam się najczęściej taki oto widok …

Swirls lakiernik_polerka

Na zdjęciach widać przeważnie nawet to, jak prowadzona po lakierze była maszyna polerska …

polermistrz polermistrz2

Podstawową różnicą w stosunku do ww. usług (warsztatów lakierniczych czy myjni) w usługach detailingowych jest trwałość uzyskanego efektu, ponieważ naszą ideą jest delikatne i etapowe usuwanie uszkodzeń lakieru, a nie ich maskowanie. Z tego względu, w naszej pracy towarzyszą nam litry zmywaczy i odtłuszczaczy dla ciągłej kontroli korekty lakieru i jego aktualnego stanu. To, w połączeniu z doskonałym oświetleniem studia i ciągłymi inspekcjami lakieru po każdym etapie prac (pomiar grubości powłoki lakierniczej, bieżąca kontrola temperatury lakieru), gwarantuje zamierzony efekt końcowy, zgodny z oczekiwaniami naszymi oraz Klienta. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz stosowanym procedurom pracy efekt ten uzyskiwany jest w 100% bezpiecznie.

Tylko na tak przygotowany lakier można aplikować powłoki kwarcowe oraz ceramiczne, które często potrafią uwydatnić każdą, nawet najmniejszą skazę lakieru. Niestety coraz więcej usług świadczonych jest przez niedoświadczonych i nie do końca wyszkolonych pracowników warsztatów lakierniczych oraz myjni samochodowych, które wraz z rosnącą popularnością detailingu wkraczają na te dotychczas sobie nie znane „tereny”, a jakość ich prac będzie rzutowała na całą branżę detailingową.

Naszym Klientom proponujemy trzy usługi korekty lakieru wykonywane najnowocześniejszymi systemami polerskimi i zgodnymi z najwyższymi standardami detailingu:

Korekta – Stopień I

 • jedno etapowe polerowanie lakieru usuwające do 50% wszystkich uszkodzeń lakieru, przywracające głębię koloru
 • nadaje nowego blasku lakierowi
 • usługa atrakcyjna cenowo, konkurencyjna do „polerowań” oferowanych przez myjnie i różne warsztaty lakiernicze jednak zupełnie na innym poziomie wykończenia lakieru
 • ręczna aplikacja wosku syntetycznego (trwałość ok. 3-4 miesięcy)

Cena: 499,00 zł (hatchback), 599,00 zł (sedan kombi), 799,00 zł (limuzyna, SUV, Van)

Czas wykonania usługi: 1 dzień


Korekta – Stopień II

 • dwu etapowa korekta lakieru usuwająca 70-80% uszkodzeń lakieru, przywracająca lakier blisko stanu „salonowego”
 • nadaje nieskazitelnego blasku lakierowi
 • zaprawki odprysków lakierem dobranym po kodzie auta
 • usługa detailingowa typu Premium
 • dobranie farby/lakieru po kodzie auta wraz z uzupełnieniem głębokich rys i otarć
 • przygotowanie lakieru pod powłoki ochronne (powłoka kwarcowa i ceramiczna jest opcją)
 • ręczna aplikacja wosku syntetycznego (trwałość co najmniej 6 miesięcy)

Cena: 999,00 zł (hatchback) 1199,00 zł (sedan kombi), 1499,00 zł (limuzyna, SUV, Van)

Czas wykonania usługi: 2 dni


Korekta – Stopień III

 • trzy-cztero etapowa korekta lakieru usuwająca ok. 99% uszkodzeń lakieru, przywracająca lakier w zasadzie do stanu „salonowego”
 • nadaje nieskazitelnego blasku lakierowi
 • usuwa bardzo wyraźne rysy z lakieru (z ich wypełnianiem farbą dobraną po kodzie – jeśli jest taka potrzeba)
 • zaprawki odprysków lakierem dobranym po kodzie auta
 • usługa detailingowa typu Premium
 • przygotowanie lakieru pod powłoki ochronne (powłoka kwarcowa/ceramiczna jest opcją)
 • aplikacja dowolnej powłoki polimerowej z oferty studia (trwałość 6-12 miesięcy)

Cena: 1799,00 zł (hatchback) 1999,00 zł (sedan kombi), 2499,00 zł (limuzyna, SUV, Van)

Czas wykonania usługi: 3 dni


kwadrat_50

Pracujemy na systemach polerskich: 3M, Koch Chemie, Menzerna, Presta, Rupes, Scholl Concepts, Sonax ProfiLine – maszynami najlepszych producentów – Flex, Festool, Evoxa oraz Rupes.

DESIGN: INFORD.eu